Кухня-фартух

Плитка і плиточні роботи з фартухом

 067 6738275

Вибір фартуха

У проекті будь-якої кухні важливе місце відводиться так званому фартуху - простору на стіні між робочою поверхнею і верхніми шафками. Який краще зробити фартух на кухню, який матеріал і колір вибрати для цього важливого елемента кухонного інтер'єру?

Фартух з керамічної плитки

плитка для фартухаПочнемо з самого популярного варіанту - кахельної плитки. Величезна різноманітність форм і забарвлень, екологічність, жароміцність і простота в догляді забезпечують керамічній плитці першість серед всіх можливих стилів для викладки кухонного фартуха. Яку поверхню вибрати-матову чи глянсову? А це вже персональний вибір і поради тут поверхневі. Глянсову плитку простіше мити, зате на матовому не так видно легкі забруднення. Порада: світла глянсова плитка візуально «розширює» простір кухні. Актуально для приміщень невеликого розміру. Плитка вимагає правильно підготовленої поверхні - стіни під плитку повинні бути ідеально вирівняні.

Фартух на кухню з натурального каменю

камінь для фартухаДля цінителів і гурманів унікальних дизайнів і рішень. Кухонні фартухи з натурального каменю бувають двох видів - їх річковий або морської гальки, і з суцільних мармурових або гранітних панелей. Ексклюзивно,дорого,неповторно. Менш витратний варіант - та ж керамічна плитка, оформлена під камінь. Але врахуйте, що рельєфна поверхня досить складна в догляді, вимити з неї, наприклад, застиглий жир дуже непросто.

Скляна панель (скіналі)

skinali для фартухаНастінні скляні панелі для кухні з кожним днем стають все популярнішими. І популярність оправдовує себе. Досить міцні, стійкі до впливу високих температур і хімічних речовин, скляні фартухи здатні задовольнити вимоги самого вимогливого клієнта. Ви можете як купити готовий варіант, так і замовити своє оформлення - бажане зображення просто наноситься на скляну панель, створюючи неповторний дизайн вашої кухні.
Скинали дуже прості у догляді. У кухонного фартуха зі скла немає швів, тому його мити ще простіше, ніж поверхня з керамічної плитки.

Який колір вибрати для фартуха на кухню?

камінь для фартухаВибір кольору фартуха для кухні - питання не менш важливий, ніж вибір матеріалу для його виготовлення. Правильно підібраний колір дозволить візуально розширити і освітлити маленьку кухню, а неправильно обраний - «зім'ятим» навіть просторе приміщення. Прийнято вибирати колір фартуха за двома принципами - або на контрасті (наприклад, коричнева кухня і білий фартух, біла кухня і червоний фартух), або в тому ж кольорі, що і інші поверхні в кухні (біла робоча поверхня і білий фартух). І той, і інший варіанти виглядають дуже непогано, особливо якщо вибрані кольори гармонують один з одним.
Важливо також правильно підібрати малюнок поверхонь. Якщо не хочете, щоб ваша кухня була схожа на циганський намет, вибирайте тільки одну поверхню з яскравим помітним малюнком, інші в такому випадку повинні бути без малюнка (наприклад, мозаїчний фартух добре поєднується з однотонною меблями і стільницею).

Детально про плитку